SZKOŁA PODSTAWOWA W KSIĘŻYNIE

IM. KS. MICHAŁA SOPOĆKI

Wyniki konkursów

ZWYCIĘSTWO W FINAŁACH WOJEWÓDZKICH W ZAPASACH Z MISTRZEM ANDRZEJEM SUPRONIEM

25 maja 2016r. do Publicznego Gimnazjum nr 6 w Białymstoku zawitał mistrz Andrzej Supron wraz ze swoim projektem ,,Zapasyw każdej w szkole".

Podczas imprezy rozegrano finały wojewódzkie tej dyscypliny. Naszą drużynę do zwycięstwa doprowadził p. Mirosław Guzewicz w składzie:

Amelia Sobolewska kl.V

Bartosz Żurek kl.IV

Hubert Średziński kl.IV

Kamil Szerenos kl.IV

Krzysztof Piotrowicz kl.IV

Kacper Zaczeniuk  kl.VI

Krzysztof Strzymiński kl.VI.

Drużyna wygrała finały wojewódzkie pokonując w półfinale- 4 do 3 zawodników z SP nr 21 w Białymstoku, a w finale po pasjonującym boju również osiągając

wynik 4 do 3, drużynę z SP nr 16 w Białymstoku. Gratulujemy!

Drużyna z naszej szkoły pod opieką p.Marka Piwko w składzie:

Jan Bieluczyk kl.IIB

Łukasz Kruszewicz kl.III

Piotr Jarzęmbski kl.III

Damian Wyszyński kl.IV

Hanna Zawistowska kl.V

Szymon Stańczyk kl.V

Eryk Bogusz kl.VI

zajęła IV miejsce.Serdecznie gratulujemy!

 

I MIEJSCE W KONKURSIE ,,BARWY FOLKLORU 2016"

W dniu 23 maja 2016 roku w Zespole Szkół im. Ks. J. Popiełuszki w Juchnowcu Górnym odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników VI Powiatowego Konkursu Twórczości Ludowej Dzieci i Młodzieży "Barwy Folkloru 2016" którego współorganizatorem było Starostwo Powiatowe w Białymstoku oraz Urząd Gminy w Juchnowcu Kościelnym. Pierwsze miejsce przypadło w udziale naszej uczennicy - Sandrze Bilińskiej z kl III która wykonała wycinankę ludową pod opieką p. Weroniki Biegańskiej - Kamieńskiej.  W konkursie wycinanki naszych uczniów zdobyły również wyróżnienia. Były to prace: Stanisława Mościckiego  z klasy IIb oraz Dominiki Kozioł z kl III. 

 

REGIONALNY KONKURS KRASOMÓWCZY

 Dnia 24.05.2016 r. uczniowie klasy VI: Aleksandra Niewińska, Natalia Oksztol i Krzysztof Strzymiński wzięli udział w regionalnym konkursie krasomówczym pt.”Nieznane podania, legendy, klechdy Podlasia z babcinej szuflady” organizowanym przez SP Nr 47 im. Jana Klemensa Branickiego w Białymstoku.

Uczestnicy konkursu zaprezentowali następujące legendy: 
„Legenda o Nettcie” - Aleksandra Niewińska, „Samolubna Elga” - Natalia Oksztol, 
„Legenda o siei wigierskiej” - Krzysztof Strzymiński.
Pomimo bardzo wysokiego poziomu nasz uczEŃ zajął wysokie miejsce. 
Krzysztof Strzymiński – II miejsce, Aleksandra Niewińska – wyróżnienie. 

Do udziału w regionalnym konkursie krasomówczym uczniów naszej szkoły przygotowywała pani Marta Rafałowska – nauczyciel historii i społeczeństwa.

 

VII Podlaski Konkurs Pieśni Religijnej

18 maja 2016 r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Kleosinie odbył się VII Podlaski Konkurs Pieśni Religijnej. Wśród 120 uczestników z 8 placówek znalazł się również uczeń naszej szkoły – Stanisław Mościcki ( klasa II B). Staś zaśpiewał piosenkę pt.,, To dla Ciebie Dobry Boże’’ grając na ukulele. W kategorii ,, Soliści klas I-III ’’ zdobył I miejsce. Jest to  już kolejny sukces artystyczny Stasia. Serdecznie gratulujemy!

 

GMINNY KONKURS PLASTYCZNY ,, PRZYRODA WOKÓŁ NAS – CZAR MOTYLI’’

25 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół w Kleosinie odbyło się podsumowanie XIV Gminnego Konkursu Plastycznego ,, Przyroda wokół nas: czar motyli’’. Wśród nagrodzonych znaleźli się również uczniowie z naszej szkoły. Nagrodę główną otrzymał uczeń klasy II B – Stanisław Mościcki. Wyróżnienia odebrały następujące osoby: Patrycja Kasprzyńskia , Iza Jarmoc z klasy IIB, Krystian Bernady, Paulina Prokopiuk z klasy IA oraz Maja Borowska z grupy 0 B. Serdecznie gratulujemy!

 

 

GMINNY KONKURS PLASTYCZNY ,,  RAZEM Z EKOLUDKIEM DBAMY O CZYSTE POWIETRZE’’

6 maja 2016 r. w Zespole Szkół im. ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu ,, Razem z Ekoludkiem dbamy o czyste powietrze’’. Z naszej szkoły prace plastyczne wykonały dzieci z klasy II b oraz  grupy 0a. I miejsce w kategorii klas 0-I  zdobyła Maja Kalinowska z grupy 0a. I miejsce  w kategorii klas II-III również przypadło naszej uczennicy klasy II b – Patrycji Kasprzyńskiej. Wyróżnienia otrzymali: Olivia Kamieńska i Staś Mościcki. Serdecznie Gratulujemy!

 

TURNIEJ TAŃCA O PUCHAR WÓJTA GMINY SOKOŁY

2 kwietnia w Zespole Szkół w Sokołach odbył się Turniej Tańca o puchar Wójta Gminy. Z naszej szkoły w turnieju wzięły udział dwie pary taneczne z klasy II B. Cieszymy się, że puchary trafiły do rąk naszych uczniów: Natalii Łupińskiej i Stanisława Mościckiego. Patrycja Szumowska i Kacper Jabłoński za swoje umiejętności taneczne również otrzymali złote medale. Serdecznie gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy!

 

KOLEJNY SUKCES MATEMATYCZNY FILIPA MISIUKA

Dnia 9 marca 2016 roku uczeń klasy II b Filip Misiuk wziął udział w II edycji ogólnopolskiego internetowego konkursu Maks Matematyczny. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu dwóch poleceń w formie internetowych gier matematycznych. Mimo, iż typ zadań do końca był tajemnicą, Filip doskonale poradził sobie z ich wykonaniem. O jego sukcesie świadczą podane liczby i zajęte miejsce. W kategorii klas drugich w kraju wzięło udział 522 uczniów. Filip zajął dwudzieste miejsce w Polsce i pierwsze w województwie. Uzyskując 171 pkt., zdobył bardzo dobry wynik. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

TYTUŁ LAUREATA W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE JĘZYKA POLSKIEGO I MATEMATYKI

18 marca 2016r. Wojewódzka Komisja pod przewodnictwem Podlaskiego Kuratora Oświaty-p.Jadwigi Marioli Szczypiń ogłosiła ucznia kl.VI naszej szkoły podwójnym laureatem w Wojwódzkim Konkursie Języka Polskiego oraz Matematyki-Tomka Jarmoca. Tomkowi serdecznie gratulujemy, jak również nauczycielom:p.Annie Ignatjew Poskrobko oraz p. Wiolecie Olendzkiej.  

 

 

,,Najpiękniejsza Palma  Wielkanocna"

18 marca 2016 r. rozstrzygnięto wojewódzki konkurs plastyczny ,,Najpiękniejsza Palma Wielkanocna”, zorganizowany przez Szkołę Podstawową Nr. 49 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego-Prymasa Tysiąclecia w Białymstoku. Nasi uczniowie znaleźli się w czołówce: I miejsce -Hubert Średziński- kl.IV, II miejsce –Natalia Kalinowska- kl.V, III miejsce-Kamil Szerenos- kl.IV, wyróżnienie-Krzysztof Piotrowicz-kl.IV oraz otrzymali nagrody rzeczowe. Opiekunem konkursu była p. Izabela Zielińska. Gratulujemy !!!

 

,,Konkurs z Zajączkiem”

20 marca 2016 r. w Ośrodku Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny rozstrzygnięto wielkanocny ,,Konkurs z Zajączkiem”, objęty honorowym patronatem wójta gminy Juchnowiec Kościelny- Krzysztofa Marcinowicza. Wśród laureatów znaleźli się nasi uczniowie: Kamil Szerenos-kl.IV- II miejsce,Patrycja Kaprzyńska-kl.II B-wyróżnienie, Maja Borowska-kl.0 B-wyróżnienie, Krzysztof Jopa-kl.IV- wyróżnienie.Dzieci w ciekawy sposób przedstwiły zajączka –sympatyczny symbol wiosny i odradzającej się przyrody, kojarzonego z nadchodzącymi świętami wielkanocnymi.Uczniom serdecznie gratulujemy!

 

II PRZEGLĄD PIOSENKI WALENTYNKOWEJ

14 lutego 2016 roku w Niewodnicy Koryckiej odbył się Festiwal Piosenki Walentynkowej zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Turośni Kościelnej oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Niewodnicy. Z naszej szkoły swoje zdolności wokalne i instrumentalne zaprezentowały następujące osoby: Izabela Jarmoc, Aleksander Trofimczuk, Stanisław Mościcki, Marlena Popławska, Olivia Kamieńska, Patrycja Szumowska, Martyna Szumowska. Staś Mościcki, któremu akompaniował jego tata, za piosenkę ,, Kto za tobą w szkole ganiał’’ z repertuaru Czerwonych Gitar zdobył I miejsce. Pozostałe osoby otrzymały dyplomy oraz nagrody. Serdecznie gratulujemy!

 

Finał XV  edycji Podlaskiego Konkursu  Plastycznego  ,, Pisanki , Kraszanki, Wyrywanki"

11 marca 2016r. w Zespole Szkól Społecznych nr 3 w Białymstoku odbyło się wręczenie nagród za udział w XV edycji Podlaskiego Konkursu Plastycznego ,, Pisanki , Kraszanki, Wyrywanki ‘’pod Honorowym Patronatem Jego Ekscelencji Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego oraz Prezydenta Miasta Białegostoku. W tym konkursie nagrodę otrzymała nasza uczennica klasy V – Amelia Sobolewska, opiekunem szkolnym była p. Izabela   Zielińska. Zwycięzcy serdecznie gratulujemy.

 

Turniej Tańca o Puchar Dyrektora SP nr 2 w Białymstoku

 24 stycznia 2016 r. odbył się XIII Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Białymstoku. Naszą szkołę reprezentowało siedem par tanecznych z klasy II B: Patrycja Szumowska i Kacper Jabłoński, Patrycja Kasprzyńska i Oliwier Cimoch, Olivia Kamieńska i Olaf Bołtruczyk, Izabela Jarmoc i Filip Misiuk, Wiktoria Redo i Jan Bieluczyk, Natalia Łupińska i Stanisław Mościcki, Marlena Popławska i Rafał Czernomysy.  Wszyscy uczestnicy otrzymali brązowe medale i niespodzianki, natomiast kolejny raz Jury w sposób szczególny wyróżniło dwie pary: Patrycję i Kacpra oraz Natalkę i Stasia przyznając im II miejsca oraz srebrne medale.

 

 

SUKCESY UCZNIÓW KLAS II – III W KONKURSIE  ,,ALFIK MATEMATYCZNY 2015’’

Dnia 25 listopada 2015 r. odbyła się XXI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny. W rozgrywkach matematycznych wzięli udział również uczniowie naszej szkoły z klas IIA, IIB, III . Koordynatorem szkolnego konkursu była pani Grażyna Kamińska. Na wyniki z niecierpliwością czekaliśmy do połowy stycznia.  Cieszymy się, że na 13 uczestników, aż sześć osób uzyskało bardzo dobry i dobry wynik. Poniższa tabela ilustruje najlepsze wyniki naszych uczniów na tle województwa i kraju. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy powodzenia w kolejnym konkursie ,, Kangur matematyczny’’.
 
imię i nazwisko     klasa    liczba punktów - %
(wynik)                                                                   miejsce w województwie         miejsce w kraju       
Filip Misiuk    IIB             127,5 - 85% (bardzo dobry)           12                              383        
Adrian Kolesiński    IIA    122, 5 – 81,67% (bardzo dobry)    15                              570       
Jakub Krasowski    II A    112,5 – 75% (bardzo dobry)          27                            1145       
Olaf Bołtruczyk    II B     111,25 – 74,17% ( dobry)               29                            1215       
Oliwier Cimoch    II B      111,25 – 74,17% (dobry)                29                            1215       
Patryk Harasimowicz III    107,5 – 71,67% (dobry)                  7                              729  

 

KONKURS: ŁAMIGŁÓWKI MATEMATYCZNE-IV EDYCJA

W dniu 21.01.20016r. odbyła się  IV edycja Konkursu Łamigłówki Matematyczne w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego im. M. Konopnickiej w Białymstoku.
   Z naszej szkoły wzięły w nim udział dwie drużyny: dziewczęta z klasy V- Kalinowska Natalia, Łotko Kamila i Strzymińska Katarzyna oraz chłopcy z klasy VI- Bogusz Eryk, Jarmoc Tomasz i Strzymiński Krzysztof. Konkurs odbył się w dwóch etapach: zespołowym i indywidualnym. Wzięło w nim udział 105 uczniów klas V i VI, 35 drużyn. Uczniowie z kl. VI naszej szkoły zajęli II miejsce drużynowo, a Jarmoc Tomasz III miejsce indywidualnie ( po dogrywce, gdyż uzyskał tyle samo punktów co uczniowie z miejsca I i II). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

 

GMINNY KONKURS PLASTYCZNY ,, ŻŁÓBEK XXI WIEKU’'

Organizatorem świątecznego konkursu był Gminny Ośrodek Kultury w Juchnowcu Kościelnym, a patronat honorowy objął Wójt Gminy p. Krzysztof Marcinowicz. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbyło się w niedzielę 10 stycznia 2016 r. Uczeń klasy II B Stanisław Mościcki pod kierunkiem wychowawczyni p. Grażyny Kamińskiej wykonał bardzo pomysłową pracę, przedstawiając serce dziecka jako miejsce narodzin Pana Jezusa. Ten  dość nietypowy, ale jakże wymowny charakter nowoczesnego żłóbka, został doceniony przez Komisję Konkursową, która przyznała uczniowi wyróżnienie w kategorii klasy I-III szkół podstawowych. To już kolejny sukces artystyczny Stasia. Serdecznie gratulujemy!

 

 

XII Otwarte Mistrzostwa  w Tańcu Towarzyskim

6 grudnia 2015r. dzieci z klasy II B wzięły udział w Turnieju Tańca Towarzyskiego, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 19 w Białymstoku. Umiejętności taneczne pod okiem instruktora tańca towarzyskiego p. Marcina Tomkiela dzieci nabywają na zajęciach dodatkowych prowadzonych raz w tygodniu. Mimo krótkiego czasu na naukę i przygotowanie, nasze dzieci zaprezentowały widowiskowo  walca wiedeńskiego, walca angielskiego, cha-chę,  rock and rolla, sambę. Wkład pracy, umiejętności, odpowiednia postawa oraz wizerunek tancerzy zostały wysoko ocenione przez Jurorów, którzy przyznali naszym dzieciom złote i srebrne medale. Komisja w sposób szczególny wyróżniła dwie pary: Natalkę Łupińską i Stasia Mościckiego oraz Patrycję Szumowską i Kacpra Jabłońskiego. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, Rodzicom natomiast należą się podziękowania za przygotowanie profesjonalnego stroju do tańca oraz tak liczne przybycie na turniej

 

 

IX edycja Ogólnopolskiego Konkursu ,, Jestem Kibicem z klasą’’

 

4 grudnia 2015 r. w SP  nr 37 im. Kazimierza Górskiego w Białymstoku odbyło się podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu ,, Jestem kibicem z klasą’’ pod Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku. Celem konkursu jest propagowanie właściwej postawy kibica sportowego oraz rozwijanie uzdolnień plastycznych. Do udziału w tym konkursie nie trzeba było zachęcać uczniów z klasy II B, a szczególnie chłopców, którzy są wiernymi fanami piłki nożnej. Na konkurs przekazano 10 prac plastycznych, z których trzy zdobyły wyróżnienia. Autorami tych prac są: Patrycja Kasprzyńska, Oliwier Cimoch, Stanisław Mościcki. Serdecznie gratulujemy!

 

VI Podlaski  Konkurs Recytatorsko-Plastyczny ,, Twórczość Wandy Chotomskiej słowem i pędzlem malowana’’

3 grudnia 2015 r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Kleosinie odbyło się podsumowanie  konkursów, których celem było propagowanie piękna poezji oraz rozwijanie wyobraźni i umiejętności plastycznych. W konkursie recytatorskim w kategorii klas I-III naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. II B: Izabela Jarmoc, Oliwier Cimoch, Filip Misiuk. W kategorii kls IV-VI-Natalia Kalinowska, Kamila Łotko i Amelia Sobolewska. Na konkurs plastyczny przekazano 10 prac, z których praca Marleny Popławskiej wykonana do wiersza Wandy Chotomskiej pt.,, Smutny Pan’’ zdobyła I miejsce

rok szkolny 2015/2016

 

 

 

 

 

30 kwietnia 2015r. rozstrzygnięto konkurs zorganizowany przez Zespół Szkół w Jaświłach pt. ,,Jan Paweł II jakiego znam, pamiętam". Nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

Kamila Łotko- kl.IV- nagroda

Natalia Kalinowska-kl.IV-wyróżnienie

Maciej Malinowski-kl.VI- II miejsce.Opiekunem konkursu była Pani Izabella Zielińska.

 

05 maja 2015r. rozstrzygnięto Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego Szkoły Podstawowej organizowany przez Kuratorium Oświaty w Białymstoku. Finalistką tego konkursu została ucznnica klasy VI Dominika Frankowska. Nauczycielem przygotowującym była Pani Julia Orzechowska-Guzewicz.

 

 


24 kwietnia 2015 r. uczniowie z klas I-III wzięli udział w konkursie recytatorskim ,, Baje, bajki, bajeczki’’, który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Juchnowcu Kościelnym. Naszą szkołę reprezentowały następujące osoby: Jakub Krasowski, Oliwia Lewko, Julia Leszczyńska, Izabela Jarmoc, Stanisław Mościcki, Filip Misiuk, Jan Bieluczyk, Wiktoria Niewińska, Aleksandra Kalinowska, Emilia Szymanowska, Kacper Łubiński, Daniel Malinowski. Mali recytatorzy doskonale poradzili sobie z występem przed szeroką publicznością, wygłaszając znane utwory dla dzieci. Wszystkim uczestnikom składamy gratulacje.

 

 

Przed Świętami Wielkanocnymi tradycyjnie w naszej szkole odbył się konkurs ,, Na najpiękniejszą palmę wielkanocną’’. Wpłynęło 55 palm  wykonanych w kategorii rodzinnej. Wszystkie wyglądały pięknie, niekiedy  były owocem pracy całej rodziny. Oprócz wystawy w szkole, palmy zdobiły nasz kościół parafialny podczas Niedzieli Palmowej. Komisja konkursowa nagrodziła wszystkie palmy, przyznając nagrody i wyróżnienia. Organizatorzy konkursu serdecznie dziękują sponsorom nagród, a byli nimi: ks. proboszcz Mirosław Holeczek, Sklep Chorten Max w Niewodnicy Koryckiej, Szkoła Podstawowa im. ks. Michała Sopoćki w Księżynie.

 

 

 Piękne wielkanocne kurczaczki można było podziwiać w Ośrodku Kultury w Juchnowcu Kościelnym. Na świąteczny konkurs plastyczny wpłynęło wiele uroczych prac. W niedzielę wręczono wyróżnienia autorom najciekawszych pomysłów. Wójt Gminy Juchnowiec Kościelny- Pan Krzysztof Marcinowicz osobiście gratulował i wręczał nagrody wyróżnionym. Za udział w konkursie dziękował i dyplomy przekazywał dyrektor Ośrodka Kultury-Pan Krzysztof Sokólski. Nasi nagrodzeni za talent plastyczny uczniowie to:

KATEGORIA PRZEDSZKOLI I KLAS ZEROWYCH:

-Adam Burnewicz

-Daniel Kalinowski

-Szymon Tworkowski

W KATEGORII  KLAS I-III NAGRODĘ OTRZYMAŁA Patrycja Kasprzyńska z klasy I B.

 

 
Uczniowie z klasy I b wzięli udział w konkursie plastycznym pt.,, Polska – moja Ojczyzna’’ zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 47 w Białymstoku. Dzieci wykonały prace na kole plastycznym, które odbywa się w każdy czwartek po zajęciach lekcyjnych. Tym razem sukces odniosły dziewczynki. Patrycja Kasprzyńska zdobyła I miejsce, natomiast II miejsce przypadło Patrycji Szumowskiej. Organizatorzy konkursu przekazali dyplomy oraz nagrody, które zostały wręczone przez pana Dyrektora podczas Dnia Otwartego Szkoły. Serdecznie gratulujemy!
 
 
09 STYCZNIA 2015r. UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY: KATARZYNA SZYMAŃSKA-KL.V, RAFAŁ MALINOWSKI-KL.IV, MARIAN MALINOWSKI-KL.V, MACIEJ MALINOWSKI-KL.VI ORAZ MIROSŁAW OLENDZKI- KL.VI UCZESTNICZYLI W PODSUMOWANIU PRZEGLĄDU NAJPIĘKNIEJSZYCH SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH. ORGANIZATORAMI IMPREZY BYLI: KSIĄDZ ARCYBISKUP EDWARD OZOROWSKI-METROPOLITA BIAŁOSTOCKI, TADEUSZ TRUSKOLASKI-PREZYDENT BIAŁEGOSTOKU, WSPÓŁORGANIZATORAMI BYŁ: MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY W BIAŁYMSTOKU.

NASI UCZNIOWIE OTRZYMALI ZA SWOJE PRACE PAMIĘTKOWE DYPLOMY ORAZ UPOMINKI.SZKOLNYM  OPIEKUNEM KONKURSU BYŁA PANI IZABELA ZIELIŃSKA.GRATULUJEMY!

 

12 STYCZNIA 2015 r. w SP nr 50 w Białymstoku  odbył się Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego-stopień rejonowy. Do eliminacji na szczeblu wojewódzkim zakwalifikowała się uczennica kl.VI-Dominika Frankowska. Gratulujemy oraz życzymy osiągnięcia miana LAUREATA w lutym.
 

19 GRUDNIA 2014r. ROZSTRZYGNIĘTO KONKURS DOBREJ FORMY 2014/2015 NA NAJLEPSZY PLAKAT O ZDROWYM ODŻYWIANIU I AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ, W RAMACH REALIZOWANEGO W NASZEJ SZKOLE DRUGI ROK PROJEKTU:SZKOŁA PRZYJAZNA ZDROWEMU ŻYWIENIU I AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ. UCZNIOWIE KLAS I-VI WYKONALI PLAKATY FORMATU A4 I A3 DOWOLNĄ TECHNIKĄ O TYM JAK NALEŻY SIĘ ZDROWO ODŻYWIAĆ I ŻYĆ AKTYWNIE. WPŁYNĘŁO 29 PRAC, WSZYSTKIE ZOSTAŁY NAGRODZONE, SZCZEGÓLNIE WYRÓŻNIONYCH ZOSTAŁO SZEŚĆ PRAC:

-PATRYCJI KASPRZYŃSKIEJ

-OLIWII KAMIEŃSKIEJ

-OLIWIERA CIMOCHA

-STANISŁAWA MOŚCICKIEGO

-MARLENY POPŁAWSKIEJ; UCZNIÓW Z KL.I B- WYCHOWAWCA:PANI GRAŻYNA KAMIŃSKA

-DOMINIKI DZIEMIDOWICZ; UCZENNICY Z KL.II-WYCHOWAWCA: PANI MIROSŁAWA BAJKO

NA DALSZE ELIMINACJE KONKURSU DO WARSZAWY ZOSTAŁA WYBRANA ZGODNIE Z REGULAMINEM JEDNA PRACA- PATRYCJI KASPRZYŃSKIEJ z kl.IB. GRATULUJEMY I ŻYCZYMY SUKCESU.

 

07 LISTOPADA 2014 r. odbył się Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego- stopień szkolny. Do eliminacji rejonowych zakwalifikowały się uczennice kl. VI: Natalia Sieńko, Dominika Frankowska, Julia Knieć.
 
06 LISTOPADA 2014 r. odbył się Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki- stopień szkolny. Do eliminacji rejonowych zakwalifikował się uczeń kl. VI Krzysztof Olendzki.
 
05 LISTOPADA 2014r. odbył się Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Angielskiego- stopień szkolny. Do eliminacji rejonowych zakwalifikowała się uczennica kl. VI Dominika Frankowska.
 
 
 
 
KONKURS: ,,CZTERY PORY ROKU W EKOLOGICZNYM OKU-W HARMONII Z PRZYRODĄ POWIATU BIAŁOSTOCKIEGO" ZORGANIZOWANY W RAMACH PROJEKTU PT.,, ODKRYJ NASZ SKARB-POZNAJ PRZYRODĘ POWIATU BIŁOSTOCKIEGO" ZOSTAŁ ROZSTRZYGNIĘTY 9 WRZEŚNIA 2014 r. POLEGAŁ NA PRZYGOTOWANIU PRAC PLASTYCZNYCH PRZEZ UCZNIÓW SZKÓŁ. KAŻDA SZKOŁA PRZESŁAŁA 4 PRACE UKAZUJĄCE PRZYRODĘ POWIATU BIAŁOSTOCKIEGO W CZTERECH PORACH ROKU. PRACE BĘDĄ CZĘŚCIĄ WYJĄTKOWEGO KALENDARZA ŚCIENNEGO. DO KONKURSU PRZYSTĄPIŁO 14 SZKÓŁ, Z CZEGO WPŁYNĘŁO 55 PRAC PLASTYCZNYCH. GŁÓWNA NAGRODA ZA MIESIĄC MARZEC PRZYPADŁA UCZENNICY NASZEJ SZKOŁY KL. SZÓSTEJ KAMILI JABŁOŃSKIEJ. OPIEKUNEM KONKURSU BYŁA NAUCZYCIELKA PRZYRODY PANI EDYTA SZOPA. GRATULUJEMY!
 
 
 
 
 WYNIKI- OLIPIADA WIEDZY ARCHIMEDES.PLUS
JĘZYK ANGIELSKI
XXI EDYCJA
(udział 13 uczestników)
  1. Praczuk Mateusz-LAUREAT II STOPNIA   kl. IV   -92p./100p.
2. Stypułkowski Michał-LAUREAT III STOPNIA kl. VI-88p./100
3. Sobolewski Jakub-LAUREAT V STOPNIA kl. IV    -80p./100
 
 

 

Prezentacja pt."Sześciolatek w przyjaznej Szkole Podstawowej w Księżynie" przygotowana przez Radę Rodziców naszej szkoły przy współpracy wychowawczyń: grupy sześciolatków i klasy I, zajęła II miejsce w etapie regionalnym II edycji konkursu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Mam 6 lat”.

 

11 stycznia 2013r. w Szkole Podstawowej nr 50 w Białymstoku odbył się rejonowy etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, w którym finalistką została uczennica klasy IV-Dominika Frankowska. Uczennicę czeka następny etap konkursu- wojewódzki-który odbędzie się 20 lutego 2013r. w Szkole Podstawowej nr 50 w Białymstoku. Domince życzymy aby zdobyła miano LAUREATA- GOOD LUCK!

22 listopada 2012r. odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, w którym do etapu rejonowego zakwalifikowali się następujący uczniowie:Dominika Frankowska z klasy IV oraz Michał Stypułkowski z klasy VI.

 

 

20 kwietnia 2012r.  odbyła się 19 edycja OLIMPIADY WIEDZY OXFORD.PLUS z j. angielskiego , maksymalna ilość punktów do zdobycia równała się 100. Najlepsze wyniki osiągnęli następujący uczniowie:

Dominika Frankowska  - 100 punktów- kategoria 1

Natalia Andrzejuk     -84 punkty- kategoria 1

Gabriel Dziemidowicz   -80 punktów-  kategoria 1

Paulina Podskarbi       - 80 punktów- kategoria 2

 

 

 

 

 

1 kwietnia 2012r. w Ośrodku kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. W kategorii klas IV-VI I nagrodę otrzymała uczennica naszej szkoły- Klaudia Głowacka. Wyróżnienia otrzymali: Zuzanna i Gabriel Antonowicz.

 

W roku szkolnym 2010/2011 18 uczniów naszej szkoły z klas IV-VI wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR 2011.

Najlepszy wynik w szkole (91pkt.) uzyskała uczennica klasy IV Amelia Nosko.

 

Jakub Bogusz- Laureat Gminnego Konkursu Ortograficznego na poziomie klas V

 

Wyniki- Test Oxford Plus

Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Angielskiego

XVI Edycja

(29 X 2010 r.)

Test pod patronatem Amercom S.A.  w Warszawie

Szkolny organizator konkursu: p. Julia Orzechowska-Guzewicz

KATEGORIA PODSTAWOWA  1

KL.IV

LAUREAT I STOPNIA Z WYRÓŻNIENIEM:

MICHAŁ STYPUŁKOWSKI- 100 p./100p.

 

Nicole Sieńko- Laureat III stopnia- 88p.

Paulina Podskarbi- Laureat IV stopnia- 84p.

Adam Zawistowski- Laureat V stopnia- 80 p.

 

Amelia Nosko -76 p.

Michał Suszczyński- 76 p.

Anna Wróblewska- 64 p.

 

KATEGORIA PODSTAWOWA 2

KL. V

 

KRYSTIAN GUZEWICZ- LAUREAT I STOPNIA- 96 p.

 

Agnieszka Zalewska- 68 p.

Bartłomiej Jakuć-64 p.

Magdalena Walentynowicz-60 p.

 

KAREGORIA PODSTAWOWA 3

KL. VI

 

Aleksandra Stypułkowska- LAUREAT II STOPNIA - 92 p.

Paweł Szerenos - LAUREAT IV STOPNIA- 84p.

 

Paulina Krasnodębska-76 p.

Sara Świętochowska-68 p.

Martyna Praczuk - 64 p.

 

 

Wyniki Gminnego Konkursu Ortograficznego zorganizowanego

w Zespole Szkół im. J.Pawła II w Kleosinie

( 22.IV.2010 r. )

kl. IV

Jakub Bogusz- III miejsce

kl. V

Paulina Krasnodębska- III miejsce

kl. VI

Patrycja Guzewicz- II miejsce

Przemysław Jopa- wyróżnienie

 

ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCJESÓW!!!

 

Wyniki ogólnopolskiego konkursu Test Oxford Plus

 

z j. angielskiego XV edycja 16 kwietnia 2010 r.

 

Test odbywał się pod patronatem największego w Polsce wydawcy kursów językowych

 

Polskie Media Amer. Com. SA. Szkolnym organizatorem była p. Julia Orzechowska- Guzewicz

 

Laureaci II stopnia:

-Krystian Guzewicz (kl. IV)- 92 punkty

 
 
- Paweł Szerenos (kl.V) --92 punkty
 

- Patrycja Guzewicz (kl.VI) --92 punkty

 

- Przemysław Jopa (kl.VI) --92 punkty

 

Laureat V stopnia:

- Aleksandra Stypułkowska (kl.V)-80 punktów

 

Uczniowie, którzy osiągnęli również dobre wyniki to:

 

Kl. IV:

-Jakub Słoma Sadowski - 72 punkty

 

-Jakub Bogusz -68 puntów

 

-Michał Kropiewnicki -64 punkty

 

- Katarzyna Kruszewicz -64 punkty

 

Kl. V:

- Martyna Praczuk -68 punktów

 

-Sara Świętochowska -60 punktów

 

Kl. VI:

- Michał Krysiuk -64 punktów

 

Pozostałe osoby otrzymały wynik poniżej 60 punktów.

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Pingwin
z języka angielskiego 27 XI 2009r.

Ranking:

Poziom I  (kl. V)

1. Paweł Szerenos- liczba punktów:   42/60- miejsce 19 na 2858 liczbę uczestników                 
2.Kamila Selewońko-liczba punktów:  40/60   -miejsce 21Poziom II (kl.VI)

1. Patrycja Guzewicz-liczba punktów:  56/60  -Dyplom Laureata-
miejsce 5 na 2260 liczbę uczestników


2.Agata Głowacka-liczba punktów:       47/60- miejsce 14
3.Edyta Supińska-liczba punktów:        44/60-miejsce 17
4.Przemysław Jopa-liczba punktów:      43/60-miejsce18
5.Cezar Nowicki-liczba punktów:         43/60- miejsce 20
6.Sylwia Szymańska-liczba punktów:     41/60-miejsce 20

GRATULUJEMY !